Káva vs. doplňky stravy - Co je nejlepší na podporu energie?

Cítíte se unavení a bez energie? Do ničeho se vám nechce? Nebo vás čeká náročný sportovní výkon? Jak nejlépe v takovou chvíli doplnit energii?! S pomocí kávy či energetických nápojů, anebo je lepší sáhnout po doplňcích stravy? Poradíme vám, jak nejlépe doplnit energii.  

Látky podporující aktivitu organismu

Nejznámější a nejužívanější látkou na podporu aktivity organismu je kofein. Přirozeně se nachází v některých rostlinách, z nichž nejvíce využívaná je káva nebo čaj.

Káva má velký vliv na centrální nervový systém. Nabudí mozek i celé tělo a to je pak schopno vydat větší množství energie a lepší výkony. Ne vždy je však možné si kávu připravit a šálek si v klidu vychutnat. 

Jen si představte, že jste na horách, chcete podat svůj nejlepší výkon a najednou začnete zjišťovat, jak si zde, daleko od civilizace, připravíte šálek kávy. To je samozřejmě nesmysl.

Některé látky v ní obsažené navíc mohou u citlivějších jedinců podráždit žaludek nebo se jí můžete dokonce i předávkovat. Kofein v kávě totiž nelze dávkovat zcela přesně, a tak je předávkování poměrně jednoduché.

Jak dosáhnout efektivní dávky kofeinu?

Jak tedy dosáhnout přesné dávky kofeinu v těle? Jak doplnit energii i daleko od kaváren či obchodů? Jak zvýšit svůj výkon kdekoliv a kdykoliv? Vyzkoušejte doplňky stravy s kofeinem. Obzvláště ve chvíli, kdy máte málo času. 

Káva vs. doplňky stravy

Doplňky stravy pro podporu energie mají oproti kávě spoustu benefitů:

  • Obsahují přesnou dávku kofeinu.
  • Nedráždí žaludek.
  • Rychle doplňují a podporují energii.
  • Obsahují také další prospěšné látky pro podporu celkového zdraví.
  • Jsou jednoduché na užití.

Přesné dávkování kofeinu v doplňcích stravy navíc ocení lidé, kteří potřebují mít pod kontrolou svůj krevní tlak.  

Kofein a jeho pozitivní účinky na organismus

Kofein obsažený v doplňcích stravy pomáhá zvýšit čilost a hbitost, zbystřuje mozek a zlepšuje soustředění. Zvyšuje vytrvalostní výkon a kapacitu organismu při náročných činnostech. 

Bezpečná dávka kofeinu je 3 až 6 mg na kilogram tělesné hmotnosti člověka. V doplňcích stravy už ale máte přesně navážené účinné množství kofeinu, a tak nemusíte nic řešit. Stačí užít tobolku či dvě dle návodu na obalu.

Doplňky stravy vezmete všude s sebou

booster-30tblBalení doplňků stravy s kofeinem mnoho neváží a je skladné, proto je výhodné jej brát sebou na cesty, kdy potřebujete rychle zvýšit svůj výkon

Kofein obsažený v doplňcích stravy má rychlý nástup účinků a zvyšuje krátkodobou aktivitu, stejně jako působí dlouhodobě při sportu nebo pracovních činnostech. Působí na vyšší produkci adrenalinu, zrychluje dýchání a tělesný tep.

Jak na zdravé doplnění energie?

Ke zvýšení energie vám napomohou také minerální látky, stopové prvky nebo některé bylinky. Zinek, hořčík, vitamin K2 + D3 přispívají k přirozenému chodu organismu a podporují zdravou tělesnou energii. Stimulují normální mozkovou aktivitu a fyzickou činnost. 

Minerální látky jsou obsaženy také v doplňcích stravy, jako je Dr. Booster nebo BrainMax. Zde jsou nadávkovány v ideálním poměru pro správnou funkci organismu po celý den. Obsahují originální receptury, ve kterých najdete stopové prvky, minerální látky, bylinky, vitamíny a přírodní stimulanty.

Zajišťují okamžitý nástup energie, upravují soustředění, podporují paměť a dlouhodobě zlepšují mentální výkon. Při jejich pravidelném užívání se celkově zrychlují a upravují reakce organismu na podněty a zvyšuje se schopnost lépe se učit.

Bylinky pro podporu energie

Z bylinek, které jsou pozitivním přínosem pro vaše tělo a napomáhají k získání zdravé energie, je zajímavá rozchodnice růžová. Tato bylina zvyšuje koncentraci a paměť

Snímek obrazovky 2021-07-28 v 7.08.07Napomáhá při zvládání velkého fyzického i psychického výkonu, zlepšuje schopnost učení a koncentrace, odstraňuje únavu. Je významným adaptogenem. Užívá se sušená jako čaj nebo doplněk stravy v tabletách, kde je rozchodnice růžové obsaženo ideální množství pro váš svěží den. Obsahuje flavonoidy, které působí antioxidačně, silice a třísloviny.

Co je nejlepší na podporu energie?

Co je tedy nejlepší volba na podporu energie? Milovníci kávy teď s námi asi nebudou plně souhlasit, ale zcela nejvhodnějším a nejefektivnějším způsobem pro podporu energie jsou doplňky stravy

Nejen, že obsahují přesně definované množství kofeinu a dalších účinných složek, ale také je jejich užití velice jednoduché, bez nutnosti složité přípravy nápoje. Snadno se užívají, jejich účinek přichází v řádu minut a obsahují také další prospěšné látky, které v kávě nenajdete. Navíc se s nimi, v případě řádného užívání přesně dle návodu, tak snadno nepředávkujete.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení