Vitamín D3 1000IU - 90 kapslí

Kód: MYT66
Tip Prémiová kvalita
5 hodnocení
Značka: Trime
299 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
4.10.2022
Možnosti doručení

Vitamín D3 (cholekalciferol) ve veganské kapsli obsahuje 1000IU (25µg), základní denní dávku pro zajištění dostatečného množství vitamínu D po celý rok. Rostlinný produkt, non GMO a bez využití pesticidů. 

Obsah balení: 90 kapslí

Doporučení dávkování: 1 kapsle denně s jídlem

  • krevNormální funkce imunitního systému
  • bilkovinyNormální vstřebávání vápníku a fosforu
  • kostiNormální stav kostí, zubů a svalů
  • imunitaPodílí se na procesu dělení buněk

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedna kapsle v základní dávce 1000IU pro udržení normální hladiny vitamínu D. Cholekalciferol je forma vitamínu D s vynikající vstřebatelností a využitelností pro lidský organismus. Je získáván z geneticky nemodifikované mořské řasy Algae. Výrobní proces probíhá pod kontrolou kvality a čistoty, bez využití pesticidů a jiných kontaminujících látek. Používáme MCT olej jako nosič zvyšující biologickou dostupnost produktu a přírodní tokoferoly jako antioxidanty.

 

Hlavní benefity vitamínu D3

  • Normální funkce imunitního systému. Vitamín D3 je klíčovým modulátorem našeho imunitního systému a vykazuje silné protizánětlivé účinky. 
  • Vstřebávání vápníku a fosforu. Přispívá k normální hladině vápníku a fosforu v krvi, ideálně funguje v kombinaci s vitamínem K2.
  • Normální stav kostí, zubů a činnost svalů. Pomáhá absorbovat vápník a fosfát ze střeva, proto hraje důležitou roli pro zdraví kostí a zubů. Přispívá k normální činnosti svalů a nervů.
  • Podílí se na procesu dělení buněk. Ovlivňuje správnou proliferaci (buněčné dělení) a zánik nepotřebných nebo poškozených buněk.
  

Složení:

Inulin, vitamín D3, veganská kapsle: hydroxypropylmethyl celuóza

  1 kapsle obsahuje % RHP *
Vitamín D3 - cholekalciferol 25µg  500%

 *RHP = referenční hodnota příjmu

 

 

Často kladené dotazy k produktu

 

Lze se vitamínem D předávkovat?

Vitamín D patří mezi vitamíny rozpustné v tucích (stejně jako A, E) a ukládá se do tukové tkáně. Při dlouhodobém užívání nadměrných dávek může vést k ukládání v organismu a projevu toxicity. Naše dávkování je bezpečné, zdaleka nedosahuje množství, kterým je možné se předávkovat. Přečtěte si více o vitamínu D v článku, kde mimo jiné zmiňujeme vědecké studie rozebírající dávkování dle váhy jedince nebo ročního období.

Užívat na lačno nebo s jídlem?

Vitamín D je rozpustný v tucích a je potřeba užívat ho s jídlem obsahující tuk. V opačném případě se míra vstřebávání snižuje.

Mám užívat vitamín D v každém ročním období?

V letních měsících bychom měli vitamin D získávat přirozeně díky slunečnímu záření, v zimě doplňovat z potravinových zdrojů. Obvyklá strava však preventivní doporučení nesplňuje a je tedy vhodné v zimním období zajistit si dostatečný přívod doplňky. V létě bychom potřebu měli pokrýt ze slunce, pokud ovšem netrávíme většinu času v uzavřených prostorách a navíc syntéza je velmi ovlivněna řadou faktorů. Většina odborníků doporučuje užívat vitamín D v základní dávce 1000 IU celoročně. 

Je vhodný pro těhotné a kojící ženy?

Vitamín D je společně s kyselinou listovou základní těhotenský vitamín a jeho užívání je  všeobecně doporučováno odborníky, včetně lékařů. Je důležitý jednak k tvorbě zdravých kostí a správnému dělení buněk miminka, tak k ochraně kostí a zubů a podpoře imunitního systému matky. Jeho nedostatek je spojován s vyšším rizikem těhotenské cukrovky, preeklampsie a předčasného porodu.

Jak poznám že mám deficitní vitamín D?

Na měření této hodnoty neexistuje komerční test, který by byl 100% průkazný. Hladina vitaminu D může být zjišťována pomocí jeho metabolitu 25(OH)D, který zohledňuje jak vitamin D vytvořený v kůži, tak i přijatý potravou a potravinovými doplňky, ale metoda není přesná. Měli bychom se zaměřit na délku pobytu na přímém slunci, popřípadě míru konzumace potravin bohatých na vitamin D. Doporučení na správné slunění pro pokrytí denní potřeby popisujeme v článku.

Je vhodný pro děti?

Jednoznačně. Základní dávka 1000 IU by měla bý dostačující, pokud navíc dítě tráví dostatek času venku. 

Studie Státního zdravotního ústavu probíhající v roce 2016 u dětské populace v rámci Systému monitorování zdravotního stavu obyvatel České republiky poukázala na zásadní nedostatek vitaminu D v zimních a jarních měsících. Na jaře dosahovalo optimální hodnoty 25(OH)D pouze 14 % dětí. Více než třetina dětí měla hodnoty snížené a polovina dětí hodnoty nedostatečné. Nejvyšší hodnoty vitaminu D byly zjištěny na podzim, a to zejména v září, kdy se projevila zvýšená expozice slunečnímu záření během celého léta.

S jakým dalším doplňkem bych měl nebo neměl vitamín D užívat?

Ideální je kombinace vitamínu D3 a K2. Velmi důležité je užívání vitamínu D s tukem. 

Je vhodný pro diabetiky?

Vitamín D3 můžeme pro diabetiky jednoznačně doporučit. O souvislosti diabetu a deficitních nutrientech bylo publikováno nespočet vědeckých studií. Vitamín D se podílí na tvorbě inzulínu slinivkou a periferní senzitivitě na inzulin.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vitamín D
Hmotnost: 0.08 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: