Vitamín D

Vitamín D si naše tělo vyrábí samo, a to při dopadu slunečních paprsků na kůži. Tato schopnost ovšem s věkem klesá. Proto ani během léta nemusíme mít vitamínu D dostatek, zvláště pak, patříme-li ke starší generaci. Je tedy dobré si vitamín D doplňovat celoročně.

Nejdůležitějším z vitamínů D je pro člověka vitamín D3.

Na co je vitamín D3 dobrý

  • Posiluje imunitní systém.
  • Přispívá k dobrému stavu kostí a zubů.
  • Pomáhá správnému fungování svalů.

#ShowMore#

Zdroje vitamínu D3

Vitamín D3 najdeme v potravinách. Jedná se především o tučné ryby, mořské plody, hovězí játra, vaječné žloutky a mléčné výrobky. Ovšem strava pokrývá jen 10 až 20 % denní potřeby.

Další, v čem je vitamín D3, jsou doplňky stravy. Doporučujeme značku BrainMax, která podle našich zkušeností, vyrábí ten nejlepší vitamín D3, jaký si můžete obstarat.

Projevy nedostatku vitamínu D3

U dospělých, zejména starších, nedostatek vitamínu D3 vede k častému nachlazení, chřipkám či angínám. K tomu má deficit na svědomí i zhoršený stav kostí zapříčiňující osteoporózu a zlomeniny. Dalším problémem je ztráta svalové hmoty způsobující časté pády.

Podle nových studií souvisí s nedostatkem vitamínu D3 také zvýšená pravděpodobnost výskytu kardiovaskulárních a onkologických onemocnění či cukrovky.

I přes tyto vážné dopady deficitem vitamínu D3 trpí 30 až 50 % populace.

Možnost předávkování vitamínem D3

Při dodržení doporučené denní dávky vitamínu D3, která činní 17,9 μg, předávkování nehrozí. Dokonce v zimním období a těhotenství lékaři doporučují dávku ještě vyšší.

Až při výrazném nadužívání vitamínu D3 se mohou dostavit závratě, slabost či zvracení.

Vitamín D3 pro děti

Stejně jako dospělí, trpí nedostatkem vitamínu D3 i děti. Proto jsou dnes běžně k dostání výživové doplňky určené přímo jim. Vitamín D3 pro děti najdete i v naší nabídce.

 

Nakupte u nás vitamín D3 vhodný pro celou rodinu. Máme tobolky, kapsle i kapky.

Nejprodávanější

4 položek celkem
brainmax vitamin D3 K2
Tip Prémiová kvalita
699 Kč

Výživový doplněk s kombinací vitamínů D3 a K2. Podpoří zdraví vašich kostí, zubů i cév. Navíc pomáhá správné imunitě. Můžete se cítit fit a věnovat se radostem. Přispívá k...

Kód: 162
22124 vitamin d3 brainmax 120 kapsli jpg eshop
Prémiová kvalita
319 Kč –15 %
269 Kč

Vitamin D3 hraje důležitou roli ve zdraví kostí, zubů a nejnovější studie naznačují, že se jedná o velmi důležitý vitamín pro podporu imunity nebo snížení rizika...

Kód: 159
Snímek obrazovky 2024 06 18 v 13.52.20
Prémiová kvalita TOP
559 Kč

Vápník je esenciální minerál nezbytný pro zdraví kostí a zubů, funkci svalů, přenos nervových signálů, srážení krve a regulaci krevního tlaku. Tento produkt...

Kód: 2609
kralovsky vitamin D3
Prémiová kvalita
ZDARMAZDARMA
249 Kč

Královský Vitamin D3 je doplněk stravy, který obsahuje 2000 IU vysoce účinného vitaminu D3 v každé kapsli. Podporuje zdraví kostí a zuby. Přispívá k normální funkci imunitního...

Kód: 2499