Vitamín K2

Celý „K-komplex“ zahrnuje vitamíny K1 (fylochinon), K2 (menachinon) a K3 (menadion). Pro lidské zdraví je nejprospěšnější vitamín K2, který tělo dokáže bez problémů vstřebat. Naopak vitamín K3 je pro člověka toxický a podává se jen zvířatům.

Účinky vitamínu K2

Vitamín K2 napomáhá především:

  • normální srážlivosti krve,
  • správnému fungování jater,
  • dobré struktuře kostí a cév,
  • snadnému vstřebávání vápníku.

#ShowMore#

Vitamín K2 v potravinách

Zatímco vitamín K1 člověk může pohodlně přijímat konzumací listové zeleniny, s vitamínem K2 je to horší.

Pokud jde o potraviny, nejlepším zdrojem vitamínu K2 je natto – tradiční japonský pokrm připravovaný fermentací sójových bobů. Bohužel u nás ho běžně v obchodech neseženeme.

V určitém množství je vitamín K2 také v kvašeném zelí a sýrech Pecorino, Ementál, Raclete a Brie. Ovšem ani tyto potraviny nepatří do základního jídelníčku Čechů. Nejspíš právě proto má odhadem 90 % populace vitamínu K2 nedostatek.

Další zdroje vitamínu K2

Komu se nechce shánět specialitu z japonského jídelníčku ani pojídat další uvedené potraviny, může dostatečný příjem vitamín K2 získat z doplňků stravy. Jejich užívání je pohodlné a člověk přesně ví, jakou dávku tělo dostalo.

Vitamín K2 a vedlejší účinky

Vitamín K2 ve formě MK-7, kterou doplňky stravy obsahují nejčastěji, je bezpečný. Nejsou u něj známy žádné vedlejší účinky, a to ani v případě užívání množství většího než 150–200 µg, což je doporučená denní dávka.

Vitamín D3 a K2

Často se u výživových doplňků můžeme setkat s dvojkombinací vitamínů K2 a D3. Společně prospívají zdraví kostí, zubů a cév a podporují imunitu.

Vyzkoušet tento vitamínový mix můžete užíváním doplňku BrainMax Vitamin D3 & K2 jako MK-7.

Nebo si vyberte z naší nabídky jiný produkt, který vám bude vyhovovat.

Nejprodávanější

1 položek celkem
brainmax vitamin D3 K2
Tip Prémiová kvalita
699 Kč

Výživový doplněk s kombinací vitamínů D3 a K2. Podpoří zdraví vašich kostí, zubů i cév. Navíc pomáhá správné imunitě. Můžete se cítit fit a věnovat se radostem. Přispívá k...

Kód: 162