WALZYM Enzymový krém 100ml

Kód: 2028
Prémiová kvalita
Značka: Walzym
990 Kč
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Enzymový krém Walzym® zvyšuje regenerační vlastnosti kůže a podporuje její elasticitu, snižuje riziko infekce, omezuje tvorbu vazivové tkáně a jizevnatění.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Enzymový krém - Walzym®

Enzymový krém Walzym® je určen k hygieně kůže celého těla zejména ve vztahu k jejímu stárnutí, mechanickému poškození a nevhodnému mikrobiálnímu osídlení.

 

Popis produktu

Enzymový krém Walzym® obsahuje desetiletími prověřené proteolytické enzymy trypsin, chymotrypsin, bromelain a papain. Dále je v krému vápenná sůl kyseliny pantotenové (calcium pantothenicum), která je nepostradatelná pro regeneraci pokožky a vitamin E (tokoferol acetát) právem nazývaný vitamínem krásy. Všechny jmenované látky jsou z přírodních zdrojů a pro jejich pozitivní účinky se v medicíně využívají v přípravcích na hojení ran, jizev a popálenin, podporu epitelizace kůže a pro jejich protizánětlivý účinek. Za konzervant byl cíleně zvolen chlorhexidin v nízké koncentraci, který se běžně využívá v medicíně jako antibakteriální látka (stomatologie, gynekologie) a v kombinaci s proteolytickými enzymy je významně zvýšena jeho účinnost. Jemná a příjemná vůně je dosažena přírodní levandulovou silicí v kombinaci s přírodním kokosovým olejem.

 

Účinné látky

Trypsin, Chymotrypsin, Bromelain, Papain a chlorhexidin.

 

Zásadní biologické účinky proteolytických enzymů v krému Walzym® jsou:

 • ve vztahu k přirozenému stárnutí kůže
  • snížení tvorby vazivové tkáně a jizevnatění
  • udržování elasticity kůže
  • udržování optimální obranyschopnosti kůže proti vnějším negativním vlivům
 • ve vztahu k mechanickému opotřebení (opruzeniny, puchýře, otlaky, dekubity, nehojící se chronické rány, akutní a chronické záněty, modřiny)
  • zvýšení regeneračních vlastností kůže
  • udržování optimálního prokrvení (krevní mikrocirkulace)
  • snížení rizika infekce poraněných ploch
 • ve vztahu k bakteriím a kvasinkám
  • omezení tvorby biofilmu, tedy omezení růstu mikrobiálního společenství na povrchu kůže zejména v oblastech zapářky a na spodině vředu nebo dekubitu
  • omezení schopnosti bakterií a kvasinek pevně přilnout ke kůži (snížení adherence). Adherence je základním předpokladem růstu bakterií a kvasinek, jejich dělení a kolonizace povrchu (tvorba biofilmu) zejména mechanicky opotřebené kůže a kůže se sníženou vlastní obranyschopností.

 

Kůže jako bariéra organismu před okolním prostředím

Kůže pokrývá plochu těla v rozsahu až 2 m2 a tvoří 8% celkové hmotnosti těla. Je základní ochranou barierou lidského organismu proti všem negativním vlivům přicházejícím z vnějšího prostředí.

Mezi hlavní se řadí:

 • fyzikální vlivy, mezi které řadíme především mechanické poškození a poranění, ultrafialové záření, včetně slunečního, chlad a nadměrné teplo
 • chemické vlivy v podobě kyselin, zásad a alergenů
 • biologické, které představují bakterie, viry, plísně a kvasinky

Není tedy divu, že důkladná péče o kůži patří k základním předpokladům zdravého životního stylu. Z hlediska zdravotního patří mezi nejohroženější ty oblasti kůže, které jsou náchylné k časté zapářce (intertrigo nebo také opruzenina či lidově vlk). Jedná se zejména o oblasti genitálu, kožních převisů v oblasti břišní stěny, pod prsy, dále podpaží a meziprstí na nohou. Ve zvýšené míře toto vše platí pro osoby:

 • s cukrovkou
 • s poruchou obranyschopnosti včetně pacientů léčených léky, které potlačují imunitní reakce
 • s poruchami prokrvení zejména dolních končetin
 • s poruchou lymfatické drenáže (lymfedém), která je často provázená růží (erysipel)
 • s kožními alergickými projevy, kdy podrážděné kožní plochy jsou druhotně postiženy bakteriální infekcí
 • pro profesionální i kondiční sportovce
 • pro osoby pracující v hygienicky nevhodných a náročných provozech

Použití a dávkování

Po běžné hygieně vodou a nedráždivým mýdlem nebo sprchovým gelem naneste 2x denně na příslušnou oblast těla takové množství krému, které po důkladném rozetření pokryje požadovanou plochu. Nepoužívejte při známé nesnášenlivosti látek obsažených v přípravku. Nedráždivost lze před prvním použitím vyzkoušet natřením Enzymového krému WALZYM® na vnitřní stranu předloktí.

 

Upozornění

Skladujte v suchu a chladu. Chraňte před přímým slunečním světlem! Uchovejte mimo dohled a dosah dětí. Dermatologicky testováno. Doba použitelnosti je označena na obalu. Určeno k topickému použití (bez parabenů, silikonů, alkoholů, SLS a SLES).

 

Garance kvality produktů Walzym®

Vlastnosti, typ, charakter a parametry přípravku vyhovují účelu použití a jsou v souladu se současnými odbornými poznatky. Walzym® je souhrný název přípravků  vyráběných českou rodinnou společností Wald Biotech postavenou na tradici a znalostech farmacie, lékařství, biochemie a enzymoterapie. Veškeré produkty řady Walzym® jsou vyráběny v České republice. Enzymový krém WALZYM® byl vyvinut českým týmem biochemiků a lékařů společnosti Wald Biotech s cílem a vědomím, že:

Objem: 100 ml


Výrobce: Wald Biotech s.r.o., U hranic 3221/16, Praha 10, 100 00
Země původu: Česká republika

Doplňkové parametry

Kategorie: Zdrav. potřeby
Hmotnost: 0.5 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
7x
4
2x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: