Lipozomální vitamín C: Proč užívat právě tuto formu

O tom, že je vitamín C pro vaše tělo důležitý, nepochybuje asi nikdo. Vitamín C si neumí tělo samo vyrobit, a proto je potřeba dodávat mu ho ve formě potravin, které jej obsahují. Ne vždy je ale strava tak dobrá a vitamín C vám prostě chybí. Potom přichází ke slovu doplňky stravy. I ty je ale třeba dobře vybírat. Dbát je potřeba hlavně na dobré vstřebávání – jako je tomu u lipozomální formy vitamínu C.

Vitamín C v doplňcích stravy

Vitamín C – chemickým názvoslovím kyselinu askorbovou – lze přijímat v různých podobách. Doplňky stravy mohou tělu poskytovat vitamín C v čisté podobě nebo v podobě minerální soli. V poslední době ale získává na stále větší popularitě tzv. lipozomální forma.

Co je lipozomální forma vitamínu C

Lipozomální forma vitamínu C se využívá pro řadu doplňků stravy. Lze si jí představit jako malou kapičku tuku, která chrání danou látku při průchodu organismem a jejím transportu na místo určení. 

V našem konkrétním případě je v této kapičce uzavřen vitamín C. Díky tomu nedochází k podráždění trávicího traktu a vitamín C se navíc výrazně lépe vstřebává do buněk.

Hledáte doplněk stravy s ideálním poměrem lipozomálního vitamínu C? Přinášíme vám výběr toho nejlepšího zde.

Proč užívat vitamín C v lipozomální formě?

Vitamín C plní ve vašem organismu řadu významných funkcí. Především napomáhá normálnímu fungování imunitního systému. Zvláště patrné je to v obdobích, kdy je vaše tělo vystaveno vyšší zátěži, ať už plyne ze stresu, fyzické aktivity, anebo ze sychravého počasí a chřipkové sezóny. 

Vitamín C dále přispívá:

  • k normální tvorbě kolagenu,
  • k normálnímu energetickému metabolismu,
  • k normální činnosti nervové soustavy,
  • k normální psychické činnosti,
  • k normální funkci imunitního systému,
  • k ochraně buněk před oxidativním stresem,
  • ke snížení míry únavy a vyčerpání,
  • k regeneraci redukované formy vitaminu E,
  • a zvyšuje vstřebávání železa.

Vitamín C ovšem není lék

Ovšem vitamín C v podobě doplňků stravy by měl být pouze podporou a doplněním bohaté a pestré stravy. Nejedná se o žádný lék, tudíž nic neléčí.

Jeho hlavní podíl byste měli přijímat v podobě potravin. Kromě citrusů najdete vysoký podíl vitamínu C například také v jahodách nebo v červeném i černém rybízu. Angrešt sice není příliš oblíbený, ovšem i ten je bohatým zdrojem vitaminu C. Ze zeleniny je to potom například brokolice, špenát, kapusta nebo zelí.

Když je ale třeba příjem vitamínu C zvýšit, je čas na doplňky stravy. V takovém případě je vhodná jeho lipozomální forma.

BrainMax Liposomal Vitamin C

Vitamín C v lipozomální formě značky BrainMax se díky struktuře lipozomu velmi dobře vstřebává a bez problémů prochází jednotlivými částmi organismu. Nedochází proto ke zbytečným ztrátám a tělo je tak schopné využít vitamín C s maximální efektivitou

Lipozomální vitamín C od firmy BrainMax je k organismu šetrný, neboť nedochází k přímému kontaktu vitamínu C – kyseliny askorbové – se sliznicemi.

vitamin_C_liposom

Vyzkouším kvalitní doplněk stravy s vysokým obsahem lipozomálního Vitamín C 

TRIME – Lipozomal, Vitamin C v účinné lipozomální formě

Kapsle lipozomálního vitamínu C od firmy TRIME se vyznačují až 95 % vstřebatelností i šetrností k organismu. Šetrná je i výroba tohoto doplňku, při které se nepoužívají škodlivé chemikálie ani zvýšená teplota. 

Jedná se o moderní potravinový doplněk, maximálně efektivní, bez vedlejších účinků.

Lipozomální vitamín C: brát či nebrat?

V případě, kdy vaše tělo potřebuje s vitamínem C trochu pomoci a bude vhodné jej užívat, volte raději jeho lipozomální formu. Pro vaše tělo i pro to, aby byl daný doplněk co nejúčinnější, je zkrátka nejvhodnější. Doporučená denní dávka vitamínu C činí 80 mg.
Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení