Objevte curcumin: Zdraví a síla z rostliny kurkuma

Sytě žlutá rostlina s názvem kurkuma, která je obvykle v orientu používána jako koření, má mnoho příznivých zdravotních účinků pro lidský organismus. Extraktem z této rostliny je látka curcumin, který se dá užívat také v tabletách a je snáze vstřebatelná. Jaké konkrétní účinky přináší? Proč byste měli curcumin vyzkoušet? A jak se curcumin správně užívá? To se dozvíte právě zde.

Co je curcumin

Curumin je extrakt z rostliny s názvem kurkuma dlouhá. Jedná se o rostlinu pocházející z Asie a Indie. Patří mezi zázvorovité rostliny. Je známá jako přírodní barvivo a používá se do orientálních kořenících směsí masala. Má sytě žlutouoranžovou barvu a je velmi aromatická.

Jak se vyrábí curcumin?

Curcumin se extrahuje z této rostliny a prodává se v kapslích jako doplněk stravy. Spolu s curcuminem ovšem často bývají v kapslích obsaženy také další přírodní látky, které podporují jeho příznivé účinky. A jaké to vlastně jsou?

Účinky curcuminu

Příznivé účinky kurkumy a curcuminu v ní obsaženého jsou známy už od dávných dob, sahají až 6 000 let zpět. Ve východních medicínách je velmi oblíbená. 

Curcumin je přírodním antibiotikem a silným antioxidantem. Hraje roli při odstraňování bakterií a parazitů z pokrmů, do kterých je přidáván, a napomáhá čistit střeva i játra. Vyplavuje toxiny z jater a napomáhá jejich správné funkci.

curcumin-1

 

Zjistit více o doplňku Curcumin od Superionherbs

Zažívání, cholesterol, kardiovaskulární systém

Působí dobře na žaludek i žlučník a desinfikuje je. Napomáhá při potížích s nadýmáním nebo při lehkých otravách žaludku způsobených nekvalitní stravou. Přirozeně upravuje hladinu cholesterolu v krvi. Hraje roli při správné funkci kardiovaskulárního systému. Podporuje imunitu a obranyschopnost organismu.

Pleť, kůže, záněty

Curcumin je také skvělý v péči o pleť. Napomáhá při léčbě kožních problémů, zánětů a drobných poranění. Regeneruje pokožku a přispívá k tvorbě kolagenu. Ovlivňuje rovněž tělesnou energii a duševní pohodu. Přidává se také do kosmetických přípravků, pleťových krémů nebo do přípravků na vlasy. Pozitivně působí při tvorbě vrásek a rozjasňuje pleť.

Klouby a pohyblivost

Je dobrý rovněž jako doplněk stravy při potížích s klouby. Napomáhá jejich normální činnosti a pohyblivosti. Je významným antioxidantem a chrání organismus před volnými radikály. Funguje jako podpůrný prostředek u některých vážnějších nemocí.

Užívání curcuminu

Curcumin by měli užívat dospělí a je vhodný pro všechny, kteří chtějí podpořit stav svého trávení nebo celkové vitality těla. 

Díky své lehké pálivosti a aromatickým látkám by si měli dávat pozor osoby, které trpí nějakými vážnými onemocněními. Především u onemocnění zažívacího traktu. V těchto případech je dobré se o užívání curcuminu poradit s lékařem. 

Nežádoucí účinky curcuminu nejsou známy.

Přírodní curcumin

Curcumin je doplněk stravy, který účinně napomáhá dobrému trávení, zdravému kardiovaskulárnímu systému a přispívá k normální hladině cholesterolu. Hraje roli při správné činnosti jater a napomáhá dobrému stavu kloubů. Přináší rovněž duševní pohodu a má protizánětlivé účinky. Užívá se jedna kapsle denně při jídle.

Zakupte si curcumin ve formě tablet a získejte optimální denní dávku zdraví pro vaše tělo.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení