Vitamíny vhodné na zimu, které vám posílí imunitu

nachlazeni_1

V zimních měsících, v době, kdy je sychravo, zima a málo slunce, je vhodné užívat více než kdy jindy vitamíny jakožto doplňky stravy. Pravidelné užívání vitamínů vám podpoří imunitu, posílí váš organismus a dodá vám energii. A po jakých vitamínech sáhnout? Pojďme se na to podívat.

Proč v zimě užívat vitamíny

nach

Než se ale podíváme na zmíněné doplňky stravy je potřeba vypíchnout, že základem zdraví je vyvážená a pestrá strava. Právě ta vám přinese spoustu zdraví prospěšných živin, z nichž některé v zimě tělu chybí. Vypomoci si ale můžete i doplňky stravy.

V zimě se obzvláště hodí vitamín C. Vhodné je doplňovat také vitamín D, který v létě tělo dostává ze slunce. Vitamíny byste měli vždy užívat před nebo po jídle a v předepsaném množství. A na jaké tedy vsadit? Pojďme se na to společně podívat.

BrainMax vitamín D3 & K2, D3 5000 IU / K2 jako MK7 150 mcg, 100 kapslí

BrainMax vitamín D3 & K2 je rostlinný doplněk stravy, který obsahuje vitamín D3. Tento vitamín je nutný pro zdraví a imunitu. Obsahuje jej sluneční záření a v létě je vstřebáván pokožkou. V zimě ale může tělu scházet.

Působí dobře na stavbu kostí, svalů a zubů. Hraje roli při dělení buněk a vstřebávání vápníku a fosforu v krvi. Přispívá ke správné funkci imunitního systému. Udržuje zdravé cévy a zabraňuje jejich kalcifikaci. 

Vitamín D3 je dobré brát zároveň s vitamínem K2, který podporuje jeho vstřebávání.

brainmax vitamin D3 K2

BrainMax Liposomal Vitamín C, Lipozomální Vitamín C, 500 mg, 60 rostlinných kapslí

BrainMax Lipozomální Vitamín C je jednou z nejvstřebatelnějších forem vitamínu C, která napomáhá v boji proti respiračním chorobám. 

Lipozomální vitamín C je bioaktivní formou vitamínu C. Běžná vstřebatelnost tohoto vitamínu je 8 %. Lipozomální vitamín C je však vstřebatelný až z 95 %. 

Vitamín C je důležitý pro zdraví pokožky, srdce a na podporu imunity. Je to důležitý vitamín, který napomáhá také vstřebatelnosti jiných vitamínů a látek.

Vitamín C chrání před oxidativním stresem, napomáhá tvorbě kolagenu a přispívá normální funkci chrupavek, pevnosti kostí, zubů a kůže. Je důležitý pro normální činnost nervové soustavy a je to účinný antioxidant. Udržuje správnou funkci imunitního systému, přispívá při únavě a vyčerpání.

BrainMax Zinc Complex, Zinek, Selen, Měď a Kurkuma, 100 rostlinných kapslí

BrainMax Zinc Complex je forma vysoce dostupné BIO formy zinku. Je lépe vstřebatelná a v kombinaci s mědí je ještě vstřebatelnější. 

Zinek napomáhá správné funkci imunitního systému, podporuje hormonální rovnováhu, zdraví kostí a chrání buňky před oxidativním stresem. Selen přispívá ke zdraví pokožky, vlasů, nehtů a normální činnosti štítné žlázy i imunitního systému. 

Pro silnější účinek je do přípravku přidána také kurkuma. Ta má pozitivní vliv na zdraví a působí příznivě na střevní trakt.

BrainMax Zinc Complex příznivě ovlivňuje metabolismus, hladinu testosteronu v krvi, antioxidační kapacitu organismu a kontrolu zánětlivých reakcí. Napomáhá normální činnosti jater, nervové soustavy, dýchacího systému a kardiovaskulární soustavy, rovněž také trávení.

Cordyceps, Extrakt 40 % polysacharidů, 15 % manitolu

cordyceps1200x628

Houba Cordyceps je klenotem čínského léčitelství a je používána jako doplněk stravy po mnoho tisíc let. Blahodárně působí na vyčerpaný organismus, ulevuje od námahy a nevyspání. 

Je dobré ji brát při nemocech nebo fyzické námaze, dodává energii a sílu. Je to houba mládí, která má vliv na dlouhověkost.

C-MAX komplex – přírodní zdroj vitamínu C

C-MAX komplex je zcela přírodní vitamín C, který napomáhá imunitě. Forma vitamínu v přípravku C-MAX komplex pochází z rostliny Camu Camu, která je známá svým vysokým obsahem vitamínu C. 

Obsahuje rovněž bílkoviny, aminokyseliny a flavonoidy, které napomáhají jeho vstřebávání. Tento poklad z Amazonie je vhodný jako doplnění vitamínu C pro zvýšení imunity, při respiračních chorobách nebo na posílení a doplnění energie. 

Vitamíny a zimní nachlazení si na vás nepřijdou

Možností, jak posílit svůj imunitní systém, máte samozřejmě mnohem více. Pokud hledáte další vitamíny a minerály, mrkněte do naší kategorie Doplňky stravy na imunitu. Právě teď v zimě je to důležitější než kdy jindy. Na druhou stranu se vám tělo odvděčí spoustou energie, pevného zdraví a neproniknutelné obranyschopnosti.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení